BIP
BIP

Aktualność

Diagnostyka alergii – poszukiwanie swoistych przeciwciał we krwi

Diagnostyka alergii – poszukiwanie swoistych przeciwciał we krwi

Dodano: , autor: WSS

Już od marca br. w Laboratorium Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu w będzie możliwe wykonanie ilościowego oznaczenia swoistych przeciwciał klasy IgE, obecnych we krwi, produkowanych po zetknięciu z alergenami pokarmowymi i jadami owadów.

Zalety oznaczenia swoistych przeciwciał we krwi:

  • umożliwia uzyskanie wiarygodnego wyniku, gdy wyniki testów skórnych są ujemne, a istnieje podejrzenie alergii np. u niemowląt, małych dzieci, osób starszych i w innych przypadkach obniżonej reaktywności układu immunologicznego,
  • przyjmowanie leków np. przeciwalergicznych nie wpływa na wynik badania, w przeciwieństwie do testów skórnych,
  • możliwość zdiagnozowania alergii u osób z chorobami skóry i dermografizmami,
  • zastosowane testy umożliwiają wykrycie fałszywie dodatnich wyników uzyskanych w testach skórnych, poprzez wykrywanie czynnika odpowiedzialnego za reakcje krzyżowe alergenów, których nie wykrywają testy skórne,
  • materiałem do badania jest krew, uzyskana z jednego pobrania – badanie mniej inwazyjne niż testy skórne. Pobranie materiału do badań trwa kilkanaście sekund.

Czas oczekiwania na wyniki badania to 2-3 dni robocze. Do badania pacjent nie musi być na czczo – wystarczy 4 godziny po posiłku.

Pobranie materiału do badań:

  • dni robocze: w godzinach: 7.30 – 14.00 w Punkcie Pobrań Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej,
  • dni robocze: 14.00 – 20.00 – pacjent zgłasza się do Rejestracji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, a materiał pobierany jest w Izbie Przyjęć Szpitala. Po godzinie 14:00 nie pobieramy krwi u dzieci.

Badania wykonywane są na testach typu LINE uznanej na rynku polskim i europejskim firmy, specjalizującej się m.in. w diagnostyce chorób o podłożu immunologicznym.

Gwarantujemy: wiarygodny wynik badania, krótki czas oczekiwania na wynik, konkurencyjne ceny i profesjonalną obsługę wykwalifikowanego personelu Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.