Pierwszy zabieg usunięcia konfliktu udowo-panewkowego biodra metodą artroskopową

Dodano: , autor: WSS , Blok operacyjny

Dnia 30 maja 2017 roku w naszym szpitalu wykonano po raz pierwszy zabieg usunięcia konfliktu udowo-panewkowego biodra metodą artroskopową. Jest to zabieg stosunkowo rzadko wykonywany w naszym regionie. Dzięki tej metodzie osoby młode i w wieku średnim z niewielkimi zmianami zwyrodnieniowymi maja szansę na odzyskanie prawidłowej funkcji stawu biodrowego bez implantowania im protezy. Zabieg wykonał dr n. med. Michał Przybył w asyście z dr n. med. Krzysztofem Walenczakiem i dr Przemysławem Długoszem.

Pacjent Pan Sebastian dzielnie zniósł trudy operacji i rehabilitacji. W drugiej dobie od zabiegu opuścił szpital bez większych dolegliwości bólowych i z możliwością obciążania operowanej kończyny.

Życzymy Panu Sebastianowi zdrowia i wytrwałości w dochodzeniu do pełnej sprawności.