Uroczyste zakończenie II etapu inwestycji pn. Przebudowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Neonatologii i Patologii Noworodka wraz z zespołem porodowym

Z dumą pragniemy poinformować, iż po 53 latach istnienia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej -Curie w Zgierzu, Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Neonatologii i Patologii Noworodka wraz z zespołem porodowym doczekał się remontu na miarę XXI wieku. Samorząd Województwa Łódzkiego poprzez Inwestycje Medyczne Łódzkiego Sp. z o.o. na terenie Szpitala przeprowadził zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Neonatologii i Patologii Noworodka wraz z zespołem porodowym”.

Przez cały czas prowadzenia inwestycji remontowane Oddziały Ginekologii i Położnictwa oraz Neonatologii
i Patologii Noworodka funkcjonowały bez przerwy. Najlepszym dowodem na to jest ilość porodów i tak
w 2017 roku było ich 583, a w pierwszym półroczu 2018 roku już 370.

Wartość inwestycji została wykonana za kwotę ok 9,5 mln zł.

Realizacja inwestycji spowodowała, że od dnia dzisiejszego pacjentki z województwa łódzkiego mają zapewnione wspaniałe i komfortowe warunki porodu i opieki nad dzieckiem w pierwszych dniach jego życia. Wyremontowane oddziały są jednymi z najnowocześniejszych w tej części województwa łódzkiego. Liczymy, że przyszłe mamy będą wracały do domu ze swoimi nowonarodzonymi pociechami pełne uśmiechu i zadowolenia z opieki w naszym szpitalu.