BIP
BIP

Oddział Ginekologii, Położnictwa i Terapii Endoskopowej.

O oddziale

Wykonujemy pełen zakres zabiegów operacyjnych w ginekologii, również metodami laparoskopowymi.

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę hormonalną.

W oddziale znajduje się również gabinet zabiegowy, gdzie rocznie odbywa się około 1600 małych zabiegów ginekologicznych, jak: łyżeczkowanie macicy, pobieranie wycinków, punkcje, histeroskopie (także pod kontrolą kolposkopii).

Przy oddziale istnieje Szkoła Rodzenia prowadzona przez personel oddziału.

SZKOŁA RODZENIA

WYPRAWKA DO SZPITALA - czyli co zabrać do porodu

Oddział Ginekologii, Położnictwa i Terapii Endoskopowej.

Telefony

Wykonujemy pełen zakres zabiegów operacyjnych w ginekologii, również metodami laparoskopowymi. Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę hormonalną.

W oddziale znajduje się również gabinet zabiegowy, gdzie rocznie odbywa się około 1600 małych zabiegów ginekologicznych, jak: łyżeczkowanie macicy, pobieranie wycinków, punkcje, histeroskopie (także pod kontrolą kolposkopii).  Przy oddziale istnieje Szkoła Rodzenia prowadzona przez personel oddziału.

Jesteśmy jedynym oddziałem w województwie łódzkim znajdującym się w szpitalu o tak wielu specjalizacjach. Dzięki temu oprócz świadczenia pełnego zakresu specjalistycznych usług ginekologiczno-położniczych, każdej pacjentce możemy zagwarantować natychmiastowe konsultacje oraz pomoc wielu specjalistów. W oddziale panuje rodzinna atmosfera, którą zapewnia zgrany i wykwalifikowany personel medyczny. Rocznie leczymy ok. 3000 pacjentek.


Posiadamy nowoczesny aparat USG z pełnym programem położniczo – ginekologicznym jak również oznaczamy przepływy w naczyniach pępowinowych. Aparat USG wyposażony jest w głowicę przezskórną, głowicę przezpochwową oraz głowicę liniową do badania narządów powierzchownych.

Cały oddział położniczy pracuje w systemie Rooming-in (matka po porodzie przebywa razem z dzieckiem), sale w większości są dwuosobowe, matki mają zapewniony pobyt z dzieckiem w przypadku przedłużającej się hospitalizacji noworodka. Do porodów przyjmowane są pacjentki ze Zgierza, miejscowości ościennych oraz innych województw i szpitali niższych poziomów opieki perinatalnej.

Odwiedziny dla rodzin możliwe są każdego dnia według ustalonego regulaminu. Opieka okołoporodowa na Oddziale Ginekologiczno–Położniczym jest pozytywnie oceniana przez większość pacjentek o czym świadczą bardzo dobre opinie umieszczone na portalach internetowych, wysoko plasując oddział w rankingu polecanych placówek.

Jednostka na planie szpitala

Aktualności z oddziału

14

WRZ 2017

Remont oddziału Ginekologiczno-Położniczego

Autor: WSS

Samorząd Województwa Łódzkiego poprzez Inwestycje Medyczne Łódzkiego Sp. z o.o. na terenie Szpitala przeprowadzi zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa Oddziału GinekologicznoPołożniczego oraz Neonatologii i Patologii Noworodka wraz z zespołem porodowym”(...)

Czytaj więcej

Lekarze oddziału

Przemysław Oszukowski

Prof. dr hab.n.med.
Przemysław Oszukowski Lekarz Kierujący Oddziałem

Łukasz  Cwonda

lek. med.
Łukasz Cwonda młodszy asystent

Krzysztof Bergander

lek. med.
Krzysztof Bergander starszy asystent

Jarosław Górski

lek. med.
Jarosław Górski

Marta Krajka

lek. med.
Marta Krajka

Arkadiusz Papis

dr n. med.
Arkadiusz Papis Zastępca Ordynatora

Agnieszka Pięta-Dolińska

dr n. med.
Agnieszka Pięta-Dolińska starszy asystent

Martyna Puszcz

lek. med.
Martyna Puszcz młodszy asystent

Renata Rykała-Pietruszewska

lek. med.
Renata Rykała-Pietruszewska starszy asystent

Katarzyna Witkowska-Jabłońska

lek. med.
Katarzyna Witkowska-Jabłońska starszy asystent

Personel Medyczny

Jolanta Parafiniuk

mgr
Jolanta Parafiniuk p.o. położnej Oddziału