BIP
BIP

Oddział Ginekologii, Położnictwa i Terapii Endoskopowej.

O oddziale

Wykonujemy pełen zakres zabiegów operacyjnych w ginekologii, również metodami laparoskopowymi.

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę hormonalną.

W oddziale znajduje się również gabinet zabiegowy, gdzie rocznie odbywa się około 1600 małych zabiegów ginekologicznych, jak: łyżeczkowanie macicy, pobieranie wycinków, punkcje, histeroskopie (także pod kontrolą kolposkopii).

Przy oddziale istnieje Szkoła Rodzenia prowadzona przez personel oddziału.


Liczba łóżek: 32

SZKOŁA RODZENIA

WYPRAWKA DO SZPITALA - czyli co zabrać do porodu


Oddział Ginekologii, Położnictwa i Terapii Endoskopowej.

Telefony

Wykonujemy pełen zakres zabiegów operacyjnych w ginekologii, również metodami laparoskopowymi. Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę hormonalną.

W oddziale znajduje się również gabinet zabiegowy, gdzie rocznie odbywa się około 1600 małych zabiegów ginekologicznych, jak: łyżeczkowanie macicy, pobieranie wycinków, punkcje, histeroskopie (także pod kontrolą kolposkopii).  Przy oddziale istnieje Szkoła Rodzenia prowadzona przez personel oddziału.

Jesteśmy jedynym oddziałem w województwie łódzkim znajdującym się w szpitalu o tak wielu specjalizacjach. Dzięki temu oprócz świadczenia pełnego zakresu specjalistycznych usług ginekologiczno-położniczych, każdej pacjentce możemy zagwarantować natychmiastowe konsultacje oraz pomoc wielu specjalistów. W oddziale panuje rodzinna atmosfera, którą zapewnia zgrany i wykwalifikowany personel medyczny. Rocznie leczymy ok. 3000 pacjentek.

Zakresy świadczeń 

Posiadamy nowoczesny aparat USG z pełnym programem położniczo – ginekologicznym jak również oznaczamy przepływy w naczyniach pępowinowych. Aparat USG wyposażony jest w głowicę przezskórną, głowicę przezpochwową oraz głowicę liniową do badania narządów powierzchownych.

Cały oddział położniczy pracuje w systemie Rooming-in (matka po porodzie przebywa razem z dzieckiem), sale w większości są dwuosobowe, matki mają zapewniony pobyt z dzieckiem w przypadku przedłużającej się hospitalizacji noworodka. Do porodów przyjmowane są pacjentki ze Zgierza, miejscowości ościennych oraz innych województw i szpitali niższych poziomów opieki perinatalnej.

Odwiedziny dla rodzin możliwe są każdego dnia według ustalonego regulaminu. Opieka okołoporodowa na Oddziale Ginekologiczno–Położniczym jest pozytywnie oceniana przez większość pacjentek o czym świadczą bardzo dobre opinie umieszczone na portalach internetowych, wysoko plasując oddział w rankingu polecanych placówek.

Jednostka na planie szpitala

Aktualności z oddziału

14

WRZ 2017

Remont oddziału Ginekologiczno-Położniczego

Autor: WSS

Samorząd Województwa Łódzkiego poprzez Inwestycje Medyczne Łódzkiego Sp. z o.o. na terenie Szpitala przeprowadzi zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa Oddziału GinekologicznoPołożniczego oraz Neonatologii i Patologii Noworodka wraz z zespołem porodowym”(...)

Czytaj więcej

Lekarze oddziału

Łukasz  Cwonda

Dr n. med.
Łukasz Cwonda starszy asystent

Martyna Puszcz

lek. med.
Martyna Puszcz starszy asystent

Renata Rykała-Pietruszewska

lek. med.
Renata Rykała-Pietruszewska lekarz kierujący

Katarzyna Witkowska-Jabłońska

lek. med.
Katarzyna Witkowska-Jabłońska starszy asystent

Personel Medyczny

Sylwia Czech

mgr położnictwa
Sylwia Czech p. o. Położnej Oddziału