Zadania finansowane z budżetu Państwa lub Państwowych Funduszy Celowych

Miło nam poinformować, że nasza placówka zakupiła nowoczesny Tomograf komputerowy wraz wykonaniem niezbędnej adaptacji pomieszczeń.

Zakup Tomografu komputerowego jest finansowany z dotacji celowej w zakresie realizacji  inwestycji pn. „Modernizacja i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i pracowni diagnostycznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Skłodowskiej - Curie w Zgierzu”  w ramach programu inwestycyjnego pod nazwą ”Program inwestycyjnego modernizacji podmiotów leczniczych”.

W dniu 27 listopada 2023 roku została zawarta umowa pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia a Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zgierzu reprezentowanym przez Pana Miłosza Dobrogowskiego – Dyrektora Szpitala na udzielenie dotacji celowej pochodzącej ze środków Funduszu Medycznego.

Na mocy powyższej umowy Szpital otrzymał dotację w wysokości 14 900 000 zł.

Zakup Tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń jest pierwszym z zadań zrealizowanych zgodnie z harmonogramem rzeczowo -  finansowym inwestycji w ramach obszaru wyposażenia , łączny koszt Tomografu komputerowego to kwota 4 790 928,00 zł.

Dzięki przyznanym środkom finansowym nowoczesny Tomograf zastąpił mocno wyeksploatowany już Aparat TK funkcjonujący w Szpitalu od 2010 roku.

Ten zaawansowany sprzęt przyniesie liczne korzyści zarówno dla pacjentów jak i personelu Szpitala.

Oto kilka najważniejszych zalet  nowego Tomografu: wyższa dokładność diagnozy, skrócony czas badania, lepsza jakość obrazów, komfort pacjenta, zwiększona dostępność badań.

Nowy Tomograf komputerowy znacząco podniesie standardy opieki medycznej w naszym szpitalu i przyczyni się do jeszcze lepszej diagnostyki oraz leczenia pacjentów.

Wymiana wyeksploatowanego sprzętu medycznego na urządzenie najnowszej technologii i

generacji  wpłynie na ilość wcześniej zdiagnozowanych chorób.