Przejdź do nawigacji strony Przejdź do treści strony

Oddział Ginekologii, Położnictwa i Terapii Endoskopowej.

O oddziale

Wykonujemy pełen zakres zabiegów operacyjnych w ginekologii, również metodami laparoskopowymi.

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę hormonalną.

W oddziale znajduje się również gabinet zabiegowy, gdzie rocznie odbywa się około 1600 małych zabiegów ginekologicznych, jak: łyżeczkowanie macicy, pobieranie wycinków, punkcje, histeroskopie (także pod kontrolą kolposkopii).

Przy oddziale istnieje Szkoła Rodzenia prowadzona przez personel oddziału.


Liczba łóżek: 32

SZKOŁA RODZENIA

WYPRAWKA DO SZPITALA - czyli co zabrać do porodu


Oddział Ginekologii, Położnictwa i Terapii Endoskopowej.

Telefony

Wykonujemy pełen zakres zabiegów operacyjnych w ginekologii, również metodami laparoskopowymi. Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę hormonalną.

W oddziale znajduje się również gabinet zabiegowy, gdzie rocznie odbywa się około 1600 małych zabiegów ginekologicznych, jak: łyżeczkowanie macicy, pobieranie wycinków, punkcje, histeroskopie (także pod kontrolą kolposkopii).  Przy oddziale istnieje Szkoła Rodzenia prowadzona przez personel oddziału.

Jesteśmy jedynym oddziałem w województwie łódzkim znajdującym się w szpitalu o tak wielu specjalizacjach. Dzięki temu oprócz świadczenia pełnego zakresu specjalistycznych usług ginekologiczno-położniczych, każdej pacjentce możemy zagwarantować natychmiastowe konsultacje oraz pomoc wielu specjalistów. W oddziale panuje rodzinna atmosfera, którą zapewnia zgrany i wykwalifikowany personel medyczny. Rocznie leczymy ok. 3000 pacjentek.

Zakresy świadczeń 

Posiadamy nowoczesny aparat USG z pełnym programem położniczo – ginekologicznym jak również oznaczamy przepływy w naczyniach pępowinowych. Aparat USG wyposażony jest w głowicę przezskórną, głowicę przezpochwową oraz głowicę liniową do badania narządów powierzchownych.

Cały oddział położniczy pracuje w systemie Rooming-in (matka po porodzie przebywa razem z dzieckiem), sale w większości są dwuosobowe, matki mają zapewniony pobyt z dzieckiem w przypadku przedłużającej się hospitalizacji noworodka. Do porodów przyjmowane są pacjentki ze Zgierza, miejscowości ościennych oraz innych województw i szpitali niższych poziomów opieki perinatalnej.

Odwiedziny dla rodzin możliwe są każdego dnia według ustalonego regulaminu. Opieka okołoporodowa na Oddziale Ginekologiczno–Położniczym jest pozytywnie oceniana przez większość pacjentek o czym świadczą bardzo dobre opinie umieszczone na portalach internetowych, wysoko plasując oddział w rankingu polecanych placówek.

Jednostka na planie szpitala

Aktualności z oddziału

14

WRZ 2017

Remont oddziału Ginekologiczno-Położniczego

Autor: WSS

Samorząd Województwa Łódzkiego poprzez Inwestycje Medyczne Łódzkiego Sp. z o.o. na terenie Szpitala przeprowadzi zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa Oddziału GinekologicznoPołożniczego oraz Neonatologii i Patologii Noworodka wraz z zespołem porodowym”(...)

Czytaj więcej

Lekarze oddziału

Renata Rykała-Pietruszewska

lek. med.
Renata Rykała-Pietruszewska lekarz kierujący oddziałem

Katarzyna Witkowska-Jabłońska

lek. med.
Katarzyna Witkowska-Jabłońska starszy asystent

Barbara Jankowska

Lek med.
Barbara Jankowska asystent

Anna Nowińska-Serwach

Dr n.med.
Anna Nowińska-Serwach asystent

Krzysztof Szram

Dr n. med.
Krzysztof Szram asystent

Wiktor Sobański

Lek. med
Wiktor Sobański asystent

Łukasz  Cwonda

Dr n. med.
Łukasz Cwonda starszy asystent

Martyna Puszcz

lek. med.
Martyna Puszcz starszy asystent

Joanna Michalak

Lek med.
Joanna Michalak Lekarz rezydent

Żaneta Kurpik

Lek.med.
Żaneta Kurpik Lekarz rezydent

Marta Bugajska

Lek. med.
Marta Bugajska asystent

Beata Kaczmarek

Lek. med.
Beata Kaczmarek asystent

Personel Medyczny

Renata Kocka


Renata Kocka p. o. Położnej Oddziałowej