BIP
BIP

Aktualność

Oświadczenie

Oświadczenie

Dodano: , autor: WSS

 Szanowni Państwo

Przeanalizowaliśmy raporty pielęgniarskie a także wyjaśnienia personelu medycznego z nocy 21.11 oraz z dnia 22.11 i stanowczo zaprzeczamy, że pacjentka przez kilka godzin leżała przy swoim łóżku.
Fakty dotyczące tego wydarzenia są następujące:
Po pierwsze zdjęcia publikowane w Internecie, a które ilustrują nieszczęśliwą sytuację przedstawiają wydarzenie, które trwało najdłużej kilka minut. . Pielęgniarki schodzące z nocnej zmiany zrobiły obchód tuż przed wyjściem z oddziału. Na miejscu zostali opiekunowie medyczni, ratownicy medyczni , lekarz oraz tuż obok pielęgniarki anestezjologiczne. W tym czasie nikt z pacjentów nie wzywał pomocy ani nie alarmował, w żaden sposób, że któremuś z pacjentowi jest potrzebna pomoc. Pielęgniarki ze zmiany dziennej wchodząc na obchód natychmiast zajęły się pacjentką i zawiadomiły lekarza o zaistniałej sytuacji.
Nie chcemy oceniać zachowania osoby, która robiła zdjęcia potrzebującej pomocy pacjentce, ale nie potrafimy zrozumieć, dlaczego zamiast poinformować o nieszczęściu personel medyczny, który wystarczyło zawołać, wysyłała fotografie chorego i odartego z godności człowieka.
Jest nam bardzo przykro, z powodu zaistniałej sytuacji, do której doszło. Nie zgadzamy się jednak na rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, oczernianie personelu, który od początku pandemii ratuje ludzkie życie. Oświadczamy, że nie godzimy się na wyzywanie naszych lekarzy i pielęgniarek i będziemy na to stosownie reagować.
W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji i tym samym zniesławienie o sprawie powiadomimy organy ścigania.


                                                                                                                                                 Dyrekcja
                                                                                                                                                 WSS w Zgierzu