Dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Miło nam poinformować, że w dniu 21.07.2022 r. Pani Agnieszka Jóźwik - Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zgierzu podpisała umowę z Województwem Łódzkim o dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektu służącego rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych. Przedmiotem umowy  jest dofinansowanie ze środków  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zadania pn: ”Wymiana dźwigów do transportu osób niepełnosprawnych w tym osób na łóżkach szpitalnych w budynku psychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zgierzu”. Planowana wartość inwestycji to kwota ok. 657 607 zł. W zakres zadania wchodzą roboty budowlane w Pawilonie Psychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zgierzu tj. wymiana urządzenia dźwigowego (o napędzie elektrycznym) w istniejącym szybie na nowy dźwig przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, wymiana urządzenia dźwigowego ( o napędzie hydraulicznym)  w istniejącym szybie na nowy dźwig przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych na łóżkach szpitalnych oraz osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, zaplanowano również wykonanie robót towarzyszących miedzy innymi robót tynkarskich i malarskich.

Zakończenie inwestycji zostało przewidziane na początek grudnia 2022 r.