‼Nowoczesny Szpitalny Oddział Ratunkowy i uzyskanie certyfikatu akredytacyjnego‼

Szpital jako piąta placówka, której organem założycielskim jest Samorząd Województwa Łódzkiego uzyskał certyfikat akredytacyjny. W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatu Akredytacyjnego wydanego przez Ministerstwo Zdrowia , który z rąk Janusza Cieszyńskiego Wiceministra Zdrowia odebrali Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Agnieszka Jóźwik Dyrektor WSS. Jak podkreśliła „Akredytacja przyznana przez Ministra Zdrowia stanowi świadectwo wysokiego poziomu funkcjonowania oraz jakości udzielanych przez Szpital świadczeń zdrowotnych. To dowód, że Szpital dokłada wszelkiej staranności, aby opieka dostarczana pacjentom była najwyższej jakości – bezpieczna i skuteczna. Akredytacja jest punktowana na poziomie jakościowym przez NFZ, co oznacza większy ryczałt dla szpitala”.
Po konferencji prasowej Wiceminister Zdrowia wraz z Marszałkiem Województwa Łódzkiego oraz przybyłymi gośćmi
Zbigniew Linkowski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa ŁódzkiegoDominik Piotr Gabrysiak Wicestarosta Zgierski wizytowali funkcjonujący, zmodernizowany Szpitalny Oddział Ratunkowy, który jest jednym z największych w województwie Łódzkim, ze względu na wielkość ryczałtu ponad 9 milionów złotych oraz liczbę obsługiwanych pacjentów ponad 30 tysięcy rocznie.

Nowy sprzęt, zwiększenie powierzchni o ponad 300 m2, dobudowa szybu windy łóżkowej, system telemedyczny do przesyłania danych medycznych, poczta pneumatyczna, osobny pokój do rejestracji pacjentów, którzy zgłaszają się sami na planowe przyjęcia oraz osobny dla tych którzy przyjeżdżają karetkami (triage), - tak wygląda obecnie zmodernizowany Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu. To zupełnie inny oddział, niż był dotąd. Przebudowa i rozbudowa SOR wraz z zakupem sprzętu wyniosła ponad 8 milionów.