Opaski życia dla seniorów naszego Szpitala

Szpital w Zgierzu włącza się w działania Województwo Łódzkie Zaprasza, które służą budowaniu regionu przyjaznego seniorom. Łódzkie.pl, Promuje Łódzkie

Co trzecia starsza osoba mieszka samotnie. Pacjenci po pobycie w szpitalu bardzo często schorowani z wieloma chorobami niejednokrotnie wskutek braku możliwości samodzielnej egzystencji wracają z powrotem na oddziały szpitalne. Bezpłatna opaska, którą chcieliśmy wspólnie z Piotr Adamczyk Wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego, Bogdan Jarota Starostą Powiat Zgierski oraz Zbigniewem Jarosikiem Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie geriatrii Łódzki Urząd Wojewódzki zaprezentować mieszkańcom posiada funkcję SOS za pomocą, którego w każdej chwili mogą wezwać pomoc.

Posiadanie takiej opaski oznacza bezpieczeństwo i jednocześnie zachowanie niezależności, a dla rodzin możliwość kontynuowania pracy zawodowej i wypełniania innych obowiązków ze świadomością, że nasi rodzice czy dziadkowie są bezpieczni. W Szpitalu każdy pacjent mógł skorzystać z pomocy naszych pracowników, którzy wspomagali go w wypełnieniu wniosków. Wczoraj dostaliśmy wnioski a do dnia dzisiejszego wypełniono 20 wniosków, które zostaną zweryfikowane przez lidera projektu.

Dziękujemy za obecność TVP3 Łódź, Radio Łódź, Telewizja TOYA, Telewizja Centrum Zgierz