BIP
BIP

Aktualność

„Sport – zdrowy nałóg”- zakup sprzętu sportowego dla oddziału psychiatrycznego w celu rehabilitacji jego pacjentów”.

„Sport – zdrowy nałóg”- zakup sprzętu sportowego dla oddziału psychiatrycznego w celu rehabilitacji jego pacjentów”.

Dodano: , autor: WSS

Sport – zdrowy nałóg”- zakup sprzętu sportowego dla oddziału psychiatrycznego w celu rehabilitacji jego pacjentów”.


Z przyjemnością informujemy, iż Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zgierzu zakończył realizację zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na rok 2020.

Wysokość dotacji celowejprzyznanej z budżetu Województwa Łódzkiego to kwota 32 432,06 zł natomiast środki własne Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Skłodowskiej – Curie stanowią kwotę 363,17 zł.

Dzięki przyznanej dotacji zakupiono biegacz z orbitrekiem na pylonie, piłki do siatkówki – 3 szt., rower treningowy, rower z wioślarzem na pylonie, rower eliptyczny, stół do gry w ping - ponga, stół betonowy zewnętrzny do gry w szachy i chińczyka i stół betonowy zewnętrzny do gry w piłkarzyki, wyciąg z prasą na pylonie, zestaw do siatkówki plażowej oraz zestaw do tenisa stołowego.

Odbiorcami projektu są mieszkańcy powiatu zgierskiego, a w szczególności pacjenci przebywający w pawilonie psychiatrycznym w oddziałach psychiatrycznych i oddziale terapii uzależnienia od alkoholu.

Podopieczni WSS w Zgierzu mają teraz do dyspozycji nowoczesny sprzęt do ćwiczeń fizycznych, dzięki któremu mogą rozwijać zdrowe umiejętności radzenia sobie z obniżonym nastrojem, głodem alkoholowym oraz gospodarowania wolnym czasem, bowiem aktywność sportowa i dbanie o zdrowe nawyki stanowią element programu terapii.

Zakup nowego sprzętu w ramach przyznanej dotacji jest przedsięwzięciem, które będzie z pewnością służyć na trwałe wszystkim odbiorcom tej szlachetnej inicjatywy.