Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego. Szpital w Zgierzu przyłącza się do akcji Narodowego Funduszu Zdrowia.

17 Maja obchodzony jest Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego.
Szacuje się że aż 10 milionów dorosłych Polaków ma za wysokie ciśnienie.
Wśród nich 3,5 miliona nawet nie wie, że zmaga się z chorobą, a niespełna 3 miliony jest skutecznie leczona‼️‼️

Wyróżniamy 3 stop­nie nadciśnienia:

Pierwszy zaczyna się od 140/90 mm Hg
Drugi od 160/100 mm Hg
Trzeci powyżej 180/110 mm Hg.

Co wpływa na zbyt wysokie słupki na ciśnieniomierzu ?

• niewłaściwa dieta, szczególnie bogata w tłuszcze nasycone
• nadmierne spożycie soli i alkoholu
• otyłość
• palenie papierosów
• brak ruchu i ćwiczeń fizycznych
• czynniki genetyczne (dziedziczne)
• stres

Bagatelizowanie grozi ciężkimi powikłaniami, a nawet śmiercią.

W związku z jutrzejszym dniem Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu włączył się w akcję prowadzoną przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
W godzinach 10-13 w holu głównym, będą na Państwa czekać lekarze którzy bezpłatnie zbadają ciśnienie. Gdyby okazało się wysokie, doradzą co należy zrobić żeby je obniżyć.

Pomiary Ciśnienia będzie też można wykonać w Siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia w przy ul Kopcińskiego 56 w Łodzi w godzinach od 9-14, i na parterze Szpitala im. dr K. Jonschera w Łodzi przy ul. Milionowej 14 – w godz. 10.00 – 12.00