„Wyrównujemy szanse, dajemy możliwości- rehabilitacja równa się sprawność”

„Wyrównujemy szanse, dajemy możliwości- rehabilitacja równa się sprawność”

Miło nam poinformować, iż Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskie -Curie w Zgierzu zakończył realizację zadania w ramach  Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na rok 2022.

Wysokość  dotacji przyznanej z budżetu Województwa Łódzkiego to kwota 39.900,00 zł  natomiast środki własne Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Zgierzu stanowią kwotę  2119,91 zł.

Dzięki przyznanej dotacji zakupiono aparat do elektroterapii, sonoterapii i terapii skojarzonej 1 szt. , rower poziomy 1 szt., stół pionizacyjny z elektryczną regulacją kąta leżyska 1 szt., monitor do biofeedback 1 szt. oraz stół rehabilitacyjny z elektryczną regulacją wysokości 4 szt.

Odbiorcami projektu są mieszkańcy powiatu zgierskiego, a w szczególności pacjenci przebywający  w  Oddziale Rehabilitacyjnym.

Celem projektu jest poprawa zdrowia i powrót do pełnej sprawnością w szczególności pacjentów z powikłaniami po przebytym zakażeniu chorobą COVID-19. Posiadany sprzęt pozwoli wyeliminować lub zmniejszyć ból, zwiększyć aktywność fizyczną i podnieść jakość życia mieszkańców powiatu zgierskiego ze względu na niewystarczalny dostęp do świadczeń rehabilitacyjnych na terenie powiatu zgierskiego.

Pacjenci WSS w Zgierzu  dzięki dotacji mają do dyspozycji nowe sprzęty, które pomogą im wrócić do pełnej lub częściowej sprawności kończyn.

Zakup nowego sprzętu w  ramach przyznanej dotacji jest ponadto możliwością do udzielania świadczeń większej ilości pacjentów  przebywających na oddziale.