Biała Sobota w Ozorkowie

Ponad 150 pacjentów z Ozorkowa wzięło udział w bezpłatnych badaniach przeprowadzonych przez lekarzy specjalistów z naszego szpitala.

"Biała Sobota" odbyła się w Miejskiej Przychodni Zdrowia w Ozorkowie w ramach dni Ozorkowa.

Lekarz Kardiolog przyjął 35 pacjentów, aż 25 z nich musi udać się do poradni kardiologicznej na dalsze badania.

4 pacjentów z 28 którzy przyszli w sobotę do Lekarza Endokrynologa , musi udać się na dalszą diagnostykę do Oddziału Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej w naszym szpitalu.

Z kolei Lekarz Okulista podczas sobotnich badań u trzech z pacjentów wykrył zaćmę, u jednego podwichniętą soczewkę oka, u kolejnych dwóch podejrzenie zwyrodnienia centralnego siatkówki.

Trzech pacjentów będzie musiało przejść operację endoprotezy stawu biodrowego - tak stwierdził Lekarz Ortopeda do którego ustawiła się w sobotę długa kolejka.

Chirurg Onkolog który zbadał 35 pacjentów pod kątem czerniaka- u jednego z nich wykrył w pełni rozwinięty nowotwór, u dwóch znamiona które należy poddać dalszemu badaniu.

Przedsięwzięcie odbyło się dzięki porozumieniu Burmistrza Ozorkowa Jacka Sochy,
Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu im. Marii Skłodowskiej-Curie - Agnieszki Jóźwik i
Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego Iwony Małgorzaty Wieczorek.